انواع بینی و جراحی های آن

انواع بینی و جراحی های آن : انواع بینی با توجه به میزان ضخامت پوست بینی و اسکلت بینی به دو دسته استخوانی و گوشتی تقسیم بندی می شود.

جراحی بینی با توجه به انواع مدل بینی متفاوت می باشد و عموما جراحی بینی ترمیمی و جراحی بینی گوشتی ، سخت تر از جراحی بینی استخوانی می باشد. تشخیص نوع بینی در جلسه مشاوره پیش از جراحی بینی توسط جراح بینی انجام می شود.

جراحی زیبایی بینی گوشتی :

رینوپلاستی گوشتی بر روی بینی های با پوست ضخیم و اسکلت ضعیف انجام می شود. در عمل زیبایی بینی گوشتی ، جراح بینی با ایجاد تغییرات مناسب در قسمت اسکلت و غضروفی بینی شکل و ظاهری مناسب به بینی می دهد.

 

انواع بینی و جراحی های آن

 

جراحی زیبایی بینی استخوانی :

این نوع جراحی زیبایی بینی ، بر روی بینی های با پوست نازک که دارای غضروف و استخوان محکم هستند، انجام می شود، جراحی زیبایی بینی استخوانی نسبتا ساده تر از جراحی زیبایی بینی گوشتی می باشد.

افرادی که دارای این نوع بینی هستند، معمولا جراحی بینی فانتزی یا عروسکی ، جراحی بینی شبیه به یک عکس و جراحی بینی طبیعی انجام می دهند.

جراحی زیبایی بینی ترمیمی :

رینوپلاستی ترمیمی یکی از سخت ترین جراحی های زیبایی بینی است، علت مراجعه افراد برای رینو پلاستی ترمیمی وجود مشکلات تنفسی یا مشکلات ظاهری بینی از قبیل کجی بینی ، افتادگی بینی ، بیرون زدگی استخوان بینی و از بین نرفتن قوز بینی است.

جراحی بینی به روش های باز و بسته :

جراحی بینی بسته : برای بسیاری از مراجعه کنندگان این سوال مطرح است که عمل بسته بینی چیست ؟

این تکنیک از اولین تکنیک های جراحی بینی می باشد و بسیاری از جراحان بینی از آن استفاده می کنند. در این تکنیک برشی بر روی دیواره بین دو سوراخ بینی به وجود نمی آید و تمامی برش ها از داخل بینی زده می شود.

از جمله معایب این روش عدم تسلط جراح بینی بر روی ساختار داخلی بینی است.

جراحی بینی  باز : این تکنیک در جراحی بینی جدید تر می باشد و در این روش برش پوستی بر روی کلوملا بینی ایجاد می شود و با استفاده از این برش پوست بینی به بالا می رود که جراح بینی به نوک بینی و پشت بینی دسترسی پیدا کند، از مزیت های این روش می توان به تسلط و دید بهتر جراح بینی در حین جراحی بینی اشاره کرد.

 

دکتر شیرین مقصود متخصص و جراح گوش، گلو و بینی

( جراح زیبایی بینی ، جراحی بینی ، جراح بینی ، تزریق بوتاکس ، اندوسکوپی سینوس )

درباره drmaghsoudadmin

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *