تفاوت جراحی بینی استخوانی و گوشتی

به طور کلی در مبحث جراحی زیبایی بینی ، تفاوت جراحی بینی استخوانی و گوشتی در ضخامت پوست و استحکام اسکلت بینی می باشد.

بینی های استخوانی و گوشتی هریک برای جراح بینی مشکلات خاص خود را دارند.

عده ای از افراد گمان می کنند که جراحی بینی استخوانی تنها شامل بینی های قوز دار است و انجام جراحی استخوانی نسبت به جراحی بینی گوشتی آسان تر می باشد، جراح بینی ماهر می تواند تمامی نواقص و مشکلات بینی گوشتی و استخوانی را تشخیص دهد و جراحی زیبایی بینی دلخواه را برای بیمار رقم بزند.

تشخیص بینی گوشتی و استخوانی برای اکثر افراد بسیار آسان است، در بینی های گوشتی اگر پوست نوک بینی با دو انگشت فشار داده شود، چربی از سوراخ های ریز روی بینی بیرون می زند که در بینی های استخوانی معمولا این اتفاق نمی افتد.

بینی های استخوانی پوست نازک و متوسطی دارند که به همین علت مشکلات بینی استخوانی بدون عمل جراحی بینی مشخص تر خواهد بود.

 

تفاوت جراحی بینی استخوانی و گوشتی

 

در جراحی بینی استخوانی به دلیل نازک بودن پوست بینی ، پوست انعطاف بیشتری دارد و در نتیجه جراح بینی می تواند تغییرات زیادی را بر روی بینی انجام دهد.

بینی های گوشتی پوست ضخیم تری دارند و پوست قسمت بالایی بینی که روی استخوان قرار دارد، نسبت به پوست قسمت پایینی بینی نازک تر است.

جراحی بینی های گوشتی اغلب همراه با تقویت غضروف می باشد و غضروف مورد نیاز از تیغه وسط بینی برداشته شده و در قسمت های نوک بینی قرار می گیرد.

در برخی موارد ممکن است که یک بینی قوز داشته باشد ولی پوست کناره ها و نوک آن ضخیم باشد که در این حالت بینی غضروفی گوشتی محسوب می شود، برعکس این قضیه هم وجود دارد، حالتی که بینی قوز نداشته و دارای پوست مناسبی باشد که در این حالت بینی استخوانی محسوب می شود.

دیگر تفاوت جراحی بینی استخوانی و گوشتی در دوران نقاهتشان است، دوران نقاهت و تورم و کبودی در بینی گوشتی چون پوست بینی ضخیم تر است، طولانی تر خواهد بود.

افرادی که بینی استخوانی دارند می توانند جراحی بینی فانتزی یا جراحی بینی طبیعی انجام دهند و نتیجه ایده آل کسب کنند اما افرادی که بینی گوشتی دارند به آن ها توصیه می شود، جراحی بینی طبیعی انجام دهند تا نتیجه مطلوبی کسب کنند.

 

دکتر شیرین مقصود متخصص و جراح گوش، گلو و بینی

( جراح زیبایی بینی ، جراحی بینی ، جراح بینی ، تزریق بوتاکس ، اندوسکوپی سینوس )

 

درباره drmaghsoudadmin

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *